Izynka

Cesta k úspěchu

Psal se konec roku 2015. Tak nějak cítíte, že jedna kapitola ve vašem životě se chýlí k závěru. Úspěšná značka, kterou jste víc jak patnáct let budoval, najednou chřadne nezájmem ze strany svých majitelů. Wrbna Racing končí s dostihovým sportem. Těžko pochopíte důvody tohoto rozhodnutí a už vůbec způsob ne způsob, jakým k tomu došlo.

Co vám zbude, než bojovat. Tak se ohlížíte po nových koních a majitelích, s kterými byste rád spolupracoval. Nemám žaludek na velkohubé sliby a způsoby, kterým „přetahují“ koně jiní trenéři. Hledal jsem tedy někoho nového.

V dnešní době jsou k mání různé způsoby komunikace. Vsadil jsem na Facebook. Jednoduchý inzerát a ono to vyšlo.

Ozval se nějaký Láďa Hudec. Pátráte v paměti, spřádáte informace, pak se domlouváte. Domluva byla jasná: „Doktore, sežeňte mi koně.“

Nastává druhá kapitola příběhu, kdy uplatníte znalost prostředí, lidí a především intuici pro výběr koně. Najdete Izynku, klisnu českého chovu, za přijatelnou cenu, se slušnou výkonností na rovinách.

Pak už je to jen každodenní práce celého týmu, řešíte problémy, vymýšlíte způsob menežování. Jak je to zdánlivě jednoduché pro trenéra, který už v životě udělal dost chyb, ale poučil se z nich.

Zkrátím to, z deseti startů, které Izynka doposud absolvovala na překážkách, jich šest vyhrála. Doufám, že tuto statistiku budu v budoucnu průběžně měnit. Její kariéru najdete na http://www.dostihyjc.cz/kun.php?ID=47983

Izynka není mazel, má svůj svět. V tomto je skutečně podobná skvělé Registaně. Kéž by šla v jejích stopách. Ale i kdyby nebylo už nic víc, pro mě je závěr tohoto rozepsaného příběhu už teď jasný: Potkal jsem skvělého člověka s těžkou životní zkušeností na vozíku. A přinášíme mu radost. Není to krásné?

Komentáře
  • Moje rubriky
  • Twitter
  • Instagram
  • Trailer k filmu Koně ze Světlé Hora
  • ‚SVĚTLÁ HORA‘ HORSES – How horse racing champions are born?