SVĚTLÁ HORA

Dostihové závodiště ve Světlé Hoře využíváme ve skokovém tréninku překážkových koní
Pro trénink máme neomezené možnosti

NEOMEZENÉ MOŽNOSTI

Mám pro trénink koní neomezené možnosti: dostihovou dráhu s překážkami, tři pravidelně udržované cvalovky, krytou halu, skokovou školku, startovní boxy, kolotoč, pískovou kruhovku, pastevní výběhy a klusové stezky v překrásné přírodě v CHKO Jeseníky. 

K vyhodnocení tréninku používám monitor srdeční frekvence s GPS, jehož data mi po vyhodnocení na počítači dávají dokonalý obrázek o úrovni trénovanosti každého koně.

Je náročné udržet všechno v chodu. Ale je to skvělá kombinace tréninkových možností a kvalitního pracovního týmu, která přináší špičkové výsledky.

KVALITNÍ VÝŽIVA

Dostihový kůň je špičkový atlet a tomu musí odpovídat i kvalita jeho výživy. Léta používám krmiva značky Fitmin, která splňují moje nároky na kvalitu, ale jsou i zárukou, že se vyhneme nálezu zakázaných látek.

Starám se o zajištění kvalitního sena a slámy, které i dobře skladuji. Samozřejmostí je dodávání vitamínů, minerálních a iontových doplňků.

Výživa koní je dotažena do vědeckých detailů. Koně pravidelně měřím a vážím, abych dokázal zohlednit jejich potřeby, zvláště u rostoucích koní.

Kvalitní výživa pro špičkového atleta
Na svůj tým nedám dopustit

SPOLEHLIVÝ PERSONÁL

Všechno je o lidech, zvláště v práci se zvířaty. Jako červená nit se mým podnikáním vine trvalá snaha udržet si ve stáji kvalitní jezdce, ošetřovatele a asistenta. A daří se mi to. Nikdy jsem nemusel polevit ve vysokém standardu péče o koně.

Již několik let zaměstnávám jako asistenta Vladimíra Lempochnera, který dennodenně zúročuje své zkušenosti z dlouhého pobytu v Anglii. V pozici jezdce působí mladý a nadějný Jakub Spáčil. 

Pak je tu skupina pracovních jezdců a ošetřovatelů, bez kterých by stáj nemohla fungovat v pravidelném denním rytmu. Mezi ně patří i mé dvě dcery a další amatérští jezdci.

VYSOKÝ STANDARD

Velké světlé, vzdušné boxy pro koně nastlané slámou. Bílé stěny bez pavučin, čistý žlab a automatická napaječka. Zametené chodby a pořádek ve stáji, v sedlovně a v přípravně krmiv. Kvalitní uzdečky a špičková sedla.

K regeneraci koní používám solarium, laser nebo magnetoterapii. V případě potřeby mám k okamžité dispozici ultrazvukový přístroj.

To je jen část z vysokých nároků na standardní péči o koně. Důležitější je filosofie přístupu k práci s koňmi, kterou dennodenně vštěpuji svému personálu. A v tom je naše přednost. 

Nemám problém s obsednutím a naježděním ročka, přípravou mladých rovinových koní pro start z boxů, ani se zaskákáním začínajících překážkářů. Trénink špičkových koní pro rovinového a překážkové dostihy je pro nás denní rutinou.

Stále držíme vysoký standard péče o koně

Chcete se mnou spolupracovat?

Tradice - odbornost - zkušenost - úroveň - péče